Istnieje wiele metod dezynfekcyjnych powietrza, ale jedną z najczęściej wybieranych jest system lamp bakteriobójczych. Wspomniany system świetlówek, które skutecznie radzą sobie z wszelkimi bakteriami, oparte są na promieniowaniu ultrafioletowym. Wysoka skuteczność i znikoma szkodliwość powoduje, że lampa bakteriobójcza eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, a nawet pleśnie czy grzyby.Lampy bakteriobójcze, które znajdują się w naszej ofercie są wykonane z tworzywa najwyższej jakości, a ich sprawdzone działanie jest rekomendowane przez wielu naszych klientów.

Lampa bakteriobójcza

Lampa bakteriobójcza

Oferowane przez naszą firmę lampy bakteriobójcze pozwalają należycie zabezpieczać, a także oczyszczać środowisko, które może być narażone na jakikolwiek przepływ bakterii np. sala operacyjna czy zabiegowa. Weterynaria jest niewątpliwie środowiskiem, w których kluczowe znaczenie ma sterylność oraz czystość. Należy pamiętać, że bezpośrednia obecność człowieka oraz zwierzęcia może powodować występowanie groźnych bakterii, które należy zwalczać specjalistycznym sprzętem, którym bez wątpienia jest zestaw lamp bakteriobójczych.

Proces dezynfekcji samego powietrza winien odbywać się w procesie zasysania przy użyciu automatycznego wentylatora. Powietrze, które przechodzi przez filtry powinno zostać oczyszczone z groźnego osadu, takiego jak m.in. pyłki, kurcz, a następne przetransportowane do pojemników, które są traktowane promieniami UV. Na końcu wspomnianego procesu powietrze wydostaje się na zewnątrz będąc całkowicie oczyszczone z niepożądanych elementów. Takie powietrze jest idealne do wypełniana gabinetów, sal zabiegowo-operacyjnych, a także pomieszczeń o charakterze służbowych. Należy jednak pamiętać, że proces filtrowania powietrza jest jednym z elementów oczyszczania środowiska pracy, w którym niezbędnych sprzętem są lampy bakteriobójcze.

Głowica lampy bakteriobójczej
Lampa bakteriobójcza

Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania

Miejsca, w których powinno się stosować lampy bakteriobójcze są ściśle związane z zabiegami, operacjami lub po prostu czynnościami, które mogą powodować występowanie szkodliwych mikroorganizmów, m.in:

 • stosowane są w medycynie,
 • często są wykorzystywane w weterynarii,
 • cieszą się dużą popularnością przy pracach laboratoryjnych,
 • w przemyśle farmaceutycznym,
 • w gastronomii,
 • w przemyśle spożywczym,
 • w szkołach, przedszkolach, biurach oraz urzędach,
 • w sanatoriach czy domach wczasowych,
 • w magazynach,
 • w gabinetach kosmetycznych oraz w salonach fryzjerskich,
 • w prowadzeniu wszelkiego rodzaju hodowli.

W trakcie stosowania lamp bakteriobójczych warto pamiętać, że pomimo ich dużej mocy i niezwykłej sprawności w działaniu ważne są również podstawowe działania zapewniające pełną sterylność.

Dokładne działanie

Jedną z najczęściej występujących form infekcji wśród pacjentów rozmaitych placówek medycznych są obecnie zakażenia, do których dochodzi za pośrednictwem układu oddechowego. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników, takich jak brak właściwej kontroli i jasno określonych wytycznych ze strony sanepidu, niestosowanie lamp bakteriobójczych, czy nieustandaryzowany system dezynsekcji urządzeń i akcesoriów szpitalnych. Niezależnie jednak od konkretnych przyczyn powstawania zakażeń, prawie w każdym wypadku problem ten da się istotnie ograniczyć poprzez zadbanie o czystość powietrza.

W tym celu wykorzystuje się najczęściej wspomniane już wcześniej lampy bakteriobójcze. Spośród wielu dostępnych opcji dezynsekcji powietrza, metoda ta cechuje się jednym z najwyższych współczynników skuteczności, a przy tym stanowi rozwiązanie ekonomiczne i bardzo łatwe w zastosowaniu. System świetlówek, które skutecznie radzą sobie z wszelkimi bakteriami, oparty jest na promieniowaniu ultrafioletowym. Wysoka efektywność i znikoma szkodliwość powoduje, że lampa bakteriobójcza eliminuje wszelkie bakterie, wirusy, a nawet pleśnie czy grzyby.

Sposób działania ich działania wykorzystuje zjawisko absorpcji energii promieniowania ultrafioletowego przez biopolimery, takie jak białka czy kwasy nukleinowe. Wchłaniana przez nie energia wywołuje reakcje chemiczne w strukturze szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów, uszkadzając je i likwidując. Promieniowanie generowane przez lampy bakteriobójcze tworzy także nadtlenki oraz wolne rodniki, które dodatkowo przyczyniają się do zmniejszania zagęszczenia zawartych w powietrzu mikroorganizmów. Lampy w naszym asortymencie oferują różną intensywność promieniowania, w zależności od potrzeb konkretnego środowiska pracy oraz właściwości charakterystycznych dla występujących w jego obrębie drobnoustrojów. Zaleca się tym silniejsze promieniowanie, im liczniejsze i bardziej odporne na jego działanie są konkretne mikroby. Lampy bakteriobójcze, które znajdują się w naszej ofercie są wykonane z tworzywa najwyższej jakości,a ich sprawdzone działanie jest rekomendowane przez wielu naszych klientów.

+48 668 565 585Skontaktuj się z nami!