Firma Arret od wielu lat tworzy dla Państwa różne produkty, które z powodzeniem wypełniają przestrzenie gabinetów weterynaryjnych. Jednym z podstawowych elementów są lampy operacyjne, bez których żaden gabinet ze stołem operacyjnym nie mógłby funkcjonować. Dobre oświetlenie środowiska pracy jest niezwykle ważne, dlatego korzystając z naszego doświadczenia oferujemy Państwu wysokiej jakości sprzęt.

Odpowiednio zaprojektowany gabinet do weterynarii, w którym mają być przeprowadzane różnego rodzaju zabiegi, czasami poważne operacje, musi posiadać odpowiednią lampę medyczną. Specjalistyczne oświetlenie oraz ergonomiczny stół pozwalają lekarzowi na bezpieczne i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, a jednakowo ułatwiają pracę i sprawiają radość z wykonywanego zawodu.

Kluczem do idealnej lampy operacyjnej jest jej odpowiednie i skupione światło. Mając to na uwadze wyposażyliśmy właśnie w takie strumienie światła oferowane przez nas produkty. Dodatkowo udostępniliśmy wiele funkcji, dzięki którym każdy zabieg przebiega w sposób adekwatny do swojego stopnia trudności. W dzisiejszych czasach wiele zależy od techniki, a odpowiednio wyważona i ergonomiczna lampa odgrywa kluczową rolę w gabinetach, zarówno medycznych jak i weterynaryjnych. Sposób w jaki obsługujemy lampę, dodatkowe funkcję pozwalające poszerzyć możliwości czy usprawnić wcześniejsze bardziej problematyczne podejścia do zabiegów – właśnie tego powinniśmy oczekiwać od lamp czy stołów, dlatego firma Arret zajmuje się produkcją takich właśnie produktów.

Lampa operacyjna

Rodzaje oświetlenia

1

Oświetlenie LEDowe

2

Brak zjawiska dyfrakcji

Jedną z ważniejszych właściwości wykorzystywania białych diod LED jest możliwość zaniknięcia dyfrakcji.

3

Wysoka energooszczędność

Zaletą lamp medycznych jest o wiele niższy pobór mocy, przy okazji braku spadku natężenia oświetlenia – często przez to są wykorzystywane w gospodarstwach domowych.

4

Niska temperatura

Diody LED w przeciwieństwie do oświetlenia halogenowego nie nagrzewają miejsca operacji, przez co skóra oraz obszar operacji pozostaje w bezpiecznej kondycji.

5

Długa żywotność

Diody LED są mało awaryjne, jak i posiadają długą żywotność w porównaniu z lampami halogenowymi.

1

Oświetlenie halogenowe

2

Zjawisko dyfrakcji

Oświetlenie halogenowe jest podatne na zjawisko dyfrakcji – czyli zmiany kierunku fal światła – powoduje utrudnienia w trakcie przeprowadzania operacji jak i zabiegów.

3

Większy pobór mocy

Jednym z wyróżniających czynników oświetlenia halogenowego jest jego wysoki pobór mocy – przez co są o kilkanaście razy mniej energooszczędne niż diody LED.

4

Wysoka temperatura

Halogeny w trakcie swojej pracy nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur przez co lampy halogenowe często muszą posiadać specjalne filtry mające na celu ograniczyć działanie temperatury, która w znaczący sposób może osuszać tkankę.

5

Częste zmiany halogenów

Halogeny dzięki swojej budowie jak i właściwością nie posiadają długiego okresu życia, przez co jest się zmuszonym do częstych zmian lamp.

Lampa operacyjna

Bez wątpienia oświetlenie LEDowe jest przyszłością dziedziny medycyny m.in weterynarii. Dzięki swoim właściwościom pozwala w znaczący sposób przebić wydajnością, jak i ergonomią wcześniej stosowane światła halogenowe. Wszystko wynika z głównie wysokiej różnicy poboru mocy, wielkości diod w porównaniu z halogenami ,czy różnicy padania światła – oświetlenie LED w znaczący sposób przegania technologicznie oświetlenie halogenowe. Wiedząc to stawiamy na najlepsze rozwiązania dla gabinetów medycznych czy weterynaryjnych. Wybierając lampy operacyjne skupialiśmy się na podstawowych czynnikach gwarantujących jak najlepszą wydajność, połączoną z wysoką odpornością na czynniki środowiskowe wynikające z prowadzenia operacji czy zabiegu. Zastosowanie innowacyjnych technologii produkcyjnych oraz surowców wykorzystywanych w trakcie tworzenia lampy pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych przez wielu lekarzy efektów, jak i wygody pracy.

Diody lamp operacyjnych
Lampa operacyjna

Lampy medyczne

Sprzedawane przez nas lampy medyczne są stosowane w szczególności w trakcie przeprowadzania operacji czy zabiegów. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu mogą Państwo doświadczyć wysokiej rangi sprzętu. Takie działanie pozwala na zachowanie bezpiecznej oraz nieinwazyjnej pracy. Konstrukcja lampy operacyjnej zabezpiecza jej wewnętrzną głowicę przed jakimikolwiek zagrożeniami wynikających z jej użytkowania – między innymi – unikają przenikania płynów, brudów czy pyłów bywających w salach operacyjnych czy zabiegowych. Dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelnień lampa medyczna gwarantuje bezpieczną pracę, dodatkowo dając gwarancję długoletniego jej użytkowania bez zbędnych prac naprawczych. Sam klosz lampy operacyjnej jest wykonany z wysokiej jakości aluminium, który jest połączony z silnym tworzywem sztucznym ABS. Wymienione wyżej dwa elementy pozwalają na zachowanie wysokiej wytrzymałości produktu. Wykorzystane materiały także pozwalają na znaczące ograniczenie wagi, dzięki czemu jest lżejsza oraz gwarantuje łatwiejsze i wygodniejsze użytkowanie.

Nowy wymiar pracy

Ważnym atutem sprzedawanych przez nas lamp operacyjnych jest ich innowacyjna technologia. Jednym z problemów rozwiązań technicznych w starszych modelach był ich jednolity kolor wiązki światła. Nawet do tej pory w niektórych rozwiązaniach lamp LEDowych brakuje możliwości dostosowania barwy światła pod dany rodzaj operacji, czy po prostu zapotrzebowania. Lampy medyczne proponowane przez naszą firmę rozwiązują jeden z ważniejszych problemów dzisiejszej technologii oświetlenia medycznego. Lekarze medycyny oraz weterynarii w tym momencie mają możliwość dostosowania barwy światła dla rodzaju przeprowadzonego przez nich zabiegu czy operacji. Można to osiągnąć dzięki pięciostopniowej metodzie regulacji pozwalającej na dostosowanie odpowiedniej barwy światła, w zależności od rodzaju tkanki czy tekstury rany. Dzięki sterylnej budowie lampy operacyjnej oraz łatwego dostępu do panelu kontrolnego otrzymują Państwa możliwości łatwej i szybkiej zmiany ustawień nawet w trakcie trwającej operacji czy zabiegu.

Ogniska lamp operacyjnych
Mechanizm regulujący lampy operacyjnej

Rodzaje mocowań

Lampy operacyjne, które oferujemy posiadają szerokie możliwości konfiguracji, które można dostosować według indywidualnego układu wnętrza gabinetu medycznego czy weterynaryjnego. Pozwala to na skuteczną pracą. Dostępne są różne rodzaje wersji:

  • Zawieszenie sufitowe
  • Zawieszenie ścienne
  • Stojak na oświetlenie medyczne

Każde z gotowych rozwiązań gwarantuje bezpieczne oraz proste użytkowanie. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości produktów do ich produkcji mogą Państwo mieć pewność, że wygodna użytkowania jest taka sama przy wyborze każdego z proponowanych przez nas mocowań.

+48 668 565 585Skontaktuj się z nami!