Wybierając wyposażenie do naszego gabinetu zabiegowego stawiamy przede wszystkim na jakość oraz funkcjonalność produktów. Zwracamy uwagę głównie na te, które ułatwią nam pracę oraz sprawią, że zabiegi będą wykonywane w jak najbardziej komfortowych oraz bezpiecznych warunkach. Oświetlenie medyczne np. stołu zabiegowego czy też całego gabinetu jest niezmiernie istotne dla każdego lekarza czy weterynarza, ponieważ wpływa ono na jakość pracy oraz na dokładność wykonywanych zabiegów czy operacji. Lampy zabiegowe są dostosowane do gabinetów o różnej funkcjonalność. Od prostych gabinetów lekarskich, w których potrzeba dobrego oświetlenia jest powodowana większa skutecznością obserwacji i co za tym idzie trafniejszą diagnozą, po sale zabiegowe czy operacyjne, w których takie oświetlenie będzie niezbędne do ratowania życia.

Mechanizm regulacji lampy zabiegowej

Rodzaje oświetlenia

1

Oświetlenie LEDowe

2

Brak zjawiska dyfrakcji

Jedną z ważniejszych właściwości wykorzystywania białych diod LED jest możliwość zaniknięcia dyfrakcji.
.

3

Wysoka energooszczędność

Zaletą lamp LEDowych jest o wiele niższy pobór mocy, przy okazji braku spadku natężenia oświetlenia – często przez to są wykorzystywane w gospodarstwach domowych.

4

Niska temperatura

Diody LED w przeciwieństwie do oświetlenia halogenowego nie nagrzewają miejsca operacji, przez co skóra oraz obszar operacji pozostaje w bezpiecznej kondycji.
.

5

Długa żywotność

Diody LED są mało awaryjne, jak i posiadają długą żywotność w porównaniu z lampami halogenowymi.

1

Oświetlenie halogenowe

2

Zjawisko dyfrakcji

Oświetlenie halogenowe jest podatne na zjawisko dyfrakcji – czyli zmiany kierunku fal światła – powoduje utrudnienia w trakcie przeprowadzania operacji jak i zabiegów.

3

Większy pobór mocy

Jednym z wyróżniających czynników oświetlenia halogenowego jest jego wysoki pobór mocy – przez co są o kilkanaście razy mniej energooszczędne niż diody LED.

4

Wysoka temperatura

Halogeny w trakcie swojej pracy nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur przez co lampy halogenowe często muszą posiadać specjalne filtry mające na celu ograniczyć działanie temperatury, która w znaczący sposób może osuszać tkankę.

5

Częste zmiany halogenów

Halogeny dzięki swojej budowie jak i właściwością nie posiadają długiego okresu życia, przez co jest się zmuszonym do częstych zmian lamp.

Lampa zabiegowa

Najnowsze i najnowocześniejsze lampy zabiegowe charakteryzują się strumieniami światła skupionego. Nie ulega ono zjawisku dyfrakcji przez co nie rozpływa się ono po całym pomieszczeniu tylko jest ukierunkowane w jeden punkt, najczęściej stół operacyjny. Rozwiązania jakie są stosowane w takich lampach pozwalają na zmianę natężenia światła w zależności od potrzeb czy też odległości w jakiej się znajdują. Możemy również poszerzać pole działania, od skupienia światła w jednym nawet niewielkim punkcie na ciele pacjenta, po objęcie całego stołu odpowiednim doświetleniem. Mnogość funkcji pozwoli nam dostosować idealnie wszystkie parametry do charakteru operacji czy zabiegu i go wygodnie przeprowadzić.

Bardzo popularne dawniej było oświetlenie medyczne sal operacyjnych lampami halogenowymi. Dzisiaj odchodzi się od tego i coraz mniej miejsc już pozostaje wyposażonych w oświetlenie takiego typu. Stosuje się natomiast lampy LEDowe, które otwierają wiele nowych możliwości. Główną i największą zaletą jest to, że światło nie będzie nam tworzyło cienia, co przy stole operacyjnym jest nieocenione gdy musimy nachylić się nam naszym pacjentem. Dzięki temu nasza praca będzie dokładniejsza, nie będziemy szukali pozycji tak aby nie zasłaniać sobie światła, bo będzie ono skupione w miejscu w którym potrzebujemy aby było, a my będziemy mogli w pozycji jak najdogodniejszej dla siebie przeprowadzić zaplanowany zabieg.

Ogniska lamp zabiegowych
Głowica lampy zabiegowej

Lampy do zabiegów

Energooszczędność to główna cecha na jaką osoba planująca wyposażyć swój gabinet w lampy zabiegowe zwraca uwagę. Wykorzystanie oświetlenia LEDowego sprawia, że jest to aktualnie jedno z najtańszych rozwiązań na rynku. Bardzo mały pobór energii elektrycznej, a równocześnie znakomita jakość światła sprawia, że taka technologia jest wykorzystywana nie tylko w ośrodkach medycznych ale także w naszych domach.

Dużym problemem były zawsze wytwarzane przez lampy wysokie temperatury, które nie tylko były uciążliwe dla samych lekarzy, którzy musieli przy nich pracować czasem długimi godzinami, ale także dla pacjentów oraz samego miejsca, w którym zabieg był przeprowadzany. Światło skierowane w punkt podwyższało temperaturę skóry, co też powodowało wysuszanie tkanki. Dzisiaj jednak nowoczesne lampy zabiegowe nie produkują ciepła co pozwala pracować w warunkach, jakie są najlepsze nie tylko dla chirurga, ale też dla pacjenta.

Ergonomia i bezpieczeństwo

Oszczędności możemy też znaleźć w żywotności takich lamp. Halogenowe, te stosowane kiedyś, poprzez ich budowę oraz właściwości musiały być często wymieniane. Zdarzało się, że światło potrafiło zgasnąć podczas operacji co sprawiało ogromny kłopot. Lampy zabiegowe z oświetleniem LEDowym charakteryzują się bardzo długą żywotnością, są bardzo mało awaryjne co będzie ogromną zaletą podczas długich operacji. Lampy te są też łatwe w wymianie co powoduje że nie sprawią większego kłopotu podczas niespodziewanej awarii.

Ogniska lamp zabiegowych
Mechanizm regulacyjny do lampu zabiegowej

Możliwość konfiguracji

Nasze lampy zabiegowe są wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, co gwarantuje ich niezawodność oraz najwyższą jakość. Aluminium sprawia że lampa taka jest bardzo lekka i ustawianie jej nie jest uciążliwe. Zabudowa sprawia, że do środka nie dostają nam się pyły czy kurz, a specjalne uszczelki nie pozwalają różnego rodzaju płynom, jakie mogą się pojawić na sali operacyjnej, dostać się do środka. Wydłuża nam to dodatkowo żywotność takiego sprzętu. Wbudowany panel do sterowania natężeniem światła oraz jego polem działania jest łatwo dostępny, co ułatwia nam możliwość manewrowania oraz szybkiej zmiany odpowiednich ustawień podczas trwania operacji. Lampy takie możemy zamontować w różnoraki sposób zależnie od potrzeb i funkcjonalności gabinetu czy też sali operacyjnej. Można podwiesić je do sufitu na stałe, dokładnie nad stołem zabiegowym, ale także na wysięgniku, dzięki czemu możemy ustawić lampę niżej lub też nad miejscem które chcemy doświetlić. Montujemy je także do ścian na podobnych zasadach, z możliwością ruchu o szerokim zakresie. Posiadamy także lampy na stojakach, są one przede wszystkim bardziej mobilne i w zależności od zapotrzebowania szybko przemieścimy je w miejsce, gdzie są najbardziej pożądane w aktualnym momencie. Na każdą z naszych lamp zabiegowych dajemy długi okres gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz do kontaktu.

+48 668 565 585Skontaktuj się z nami!