Stół kolumnowy operacyjny

Stół kolumnowy operacyjny czy też zabiegowy dla gabinetów weterynaryjnych. Dzięki swojej unikalnej budowie, która bazuje na szerokiej – mniejszej od blatu – prostokątnej podstawie wraz z trwałą kolumną pozwalającą dostosować wysokość stołu przez użytkującego go lekarza weterynarii za pomocą dwóch rozwiązań – elektrycznego napędu jak i hydraulicznego.

Obydwa rozwiązania posiadają swoje zalety jak i wady. Jedną z najbardziej rzucających się w oczy zalet stołu kolumnowego operacyjnego z zasilaniem elektrycznym jest możliwość wyboru sterowania wysokością za pomocą pilota ręcznego, czy też nożnego. Nie wymaga to użycia żadnej siły ze strony lekarza oraz dodatkowo trwa to najsprawniej. Przeciwnie zaś wygląda sytuacja z regulacją napędu hydraulicznego. Istnieje tam bowiem tylko jedyny możliwy sposób zmiany wysokości – za pomocą sterowania nożnego. Jest on stosunkowo cięży w użytkowaniu jak i o wiele powolniejszy.

Udźwig stołu weterynaryjnego kolumnowego
Stół kolumnowy

Wysoka wytrzymałość

Sama konstrukcja stółu kolumnowego operacyjnego została opracowana w taki sposób, aby starczyła na wiele lat pracy – otrzymując przy okazji wysokiej klasy ergonomie wraz z świetnie prezentującym się produktem. Do wytworzenia wykorzystaliśmy jedną z najlepszych rodzajów stali szlachetnej. Dzięki wyborowi stali nierdzewnej typu 304 mamy pewność, że w trakcie stosowania przez Was naszego stołu kolumnowego możliwość wystąpienia uszkodzenia spadają do minimum.

Stal klasy 304 cechuje się niesamowitą odpornością na rdze. Dzięki czemu nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania naszego stołu weterynaryjnego może nie wystąpić żadna rdza. Dodatkowo sama stal odporna jest na działanie jakichkolwiek substancji znajdujących się czy też używających przez lekarzy weterynarii w trakcie prowadzenia zabiegów czy operacji w swoich gabinetach weterynaryjnych. Jest odporna między innymi na środki często używane do dezynfekcji czy sterylizacji pola operacyjnego. Oprócz tego jest wysoce odporna na jakiekolwiek zarysowania jak i obicia wynikające z użycia ostrych, metalowych narzędzi przez lekarzy w trakcie prowadzenia zabiegu.

V-Top i inne

Stół kolumnowy operacyjny posiada specjalne funkcje, które znacząco rozróżniają go w porównaniu z innymi rodzajami stołów weterynaryjnych. Jedną z podstawowych rzeczy jest jego blat – dzięki zastosowaniu kolumny posiada on dodatkowe, indywidualne funkcje – nie istniejące przy innych modelach. Przykładem jest ruchomy brat pozwalający dostosować kąt nachylenia blatu ułatwiający w znaczący sposób sam proces zabiegu czy operacji przez lekarzy weterynarii.

Najważniejszą jednak możliwością jest dodatkowy V-Top. Pozwala on na ułożenie blatu w kształcie litery V w różnych stopniach (dowolnych) w zależności od zapotrzebowania. Dzięki użyciu grubej oraz wysokiej jakości stali nierdzewnej – wraz z stabilnym, jak i mocnym mocowaniem – pozwala on na bez awaryjne jego użytkowanie. Oczywiście operowanie na blacie V nie jest narzucone – w każdym momencie można złożyć blat pozostawiając go płaskim oraz gotowym do użytku. Takie rozwiązanie nie wpływa w żaden negatywny sposób na użytkowanie blatu, ale daje za to dodatkową możliwość w przypadku specyficznych operacji przez lekarzy weterynarii.

Materiał do wykonania stołu kolumnowego

Dodatki

Stół kolumnowy operacyjny – jak każdy produkowany przez nas produkt – może zostać poszerzony o dodatkowe funkcje. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że zamawiany przez Was zestaw będzie odpowiadał Twoim wymaganiom oraz indywidualnym za potrzebowaniom. U nas znajdziesz między innymi:

  • Blat V-Top
  • Stojak infuzyjny
  • Tacka na narzędzia
  • Drenaż
  • Mata gumowa
  • Dodatkowe haki
  • Dodatki dentystyczne
  • Stojak do strzyżenia

Jeżeli dodatki, czy też rozszerzenia, które cię interesują nie znajdują się na powyższej liście – nic straconego! W każdym momencie możesz do nas zadzwonić, a nasze biuro projektowe na pewno znajdzie specjalne rozwiązania dla Twojego problemu.

Projektowanie na zamówienie

Nasze biuro projektowe czeka na Twoje propozycje odnośnie zmiany danych produktów. Częstym problem w trakcie projektowania jak i tworzenia produktów jest tworzenie jednego, uniwersalnego projektu. Niestety przez taki proces tworzenia często lekarze weterynarii natrafiają na różnorakie ograniczenia wynikające z różnicy wielkości gabinetów czy zapotrzebowania na pewne specyficzne cechy – spotykane stosunkowo bardzo rzadko.

Wiedząc o tym wystartowaliśmy z możliwością zmiany, edycji istniejących już projektów w celu utworzenia unikalnego na skalę światową produktu – oddawającego w stu procentach Wasz zamysł. Zmiany mogą dotyczyć każdego aspektu naszego produktu – w tym przypadku stołu weterynaryjnego kolumnowego. Mogą być to zmiany wysokości, mocy silnika, wielkości blatu czy dodania specjalnych elementów pozwalających w specyficzny sposób ułatwić pracę lekarzy weterynarii. Jeżeli chciałbyś zmienić lub nanieść zmiany na nasze produkty – wystarczy, że do nas zadzwonisz, albo napiszesz wiadomość – na pewno się odezwiemy.

+48 668 565 585Skontaktuj się z nami!