Stoły operacyjne weterynaryjne

Stół operacyjny weterynaryjny został wyposażony w system, który umożliwia regulację wysokości za pomocą silnika elektronicznego jak i hydraulicznego. Oferowany przez firmę Arret stół weterynaryjny jest modelem nożycowym, gdzie jego ramiona zamontowane są do podstawy z wykorzystaniem siłownika liniowego. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania otrzymujemy duży zakres regulacji oraz stabilność konstrukcji. Użyty przez nas system regulacyjny gwarantuje, że stół chirurgiczny weterynaryjny nie przechyla się na boki i nie wpada w drgania w trakcie jego używania np. podczas zabiegu czy długiej operacji. Otrzymują Państwo zatem gwarancję bezproblemowej pracy przy zachowaniu maksymalnego wskaźnika bezpieczeństwa, zarówno dla Was jak i dla operowanego pacjenta.

Podstawa stołu weterynaryjnego jest wykonana  z wysokiej jakości surowca jaki jest stali nierdzewna typu 304. Nasz wybór został poparty wieloletnim doświadczeniem w pracy z wspomnianym stopem metalu, dlatego każdy wykonany przez naszą firmę stół weterynaryjny jest niezwykle odporny na korozję oraz na środki chemiczne, które są często stosowane. Dodatkowo użyta stal gwarantuje bezpieczeństwo i w pełną sterylność podczas sterylizacji czy w trakcie zabiegów mogących wywołać u pacjenta pojawienie się płynów ustrojowych. Dodatkowo wyposażyliśmy nasz stół zabiegowy weterynaryjny w stalowe koła o średnicy 10 cm, które stabilnie podtrzymują całą konstrukcję na podłożu oraz pozwalają na łatwe manewrowanie. Dwa z czterech kół posiadają hamulce. Dodatkowo koła wykończone są gumą dzięki czemu nie wpadają w poślizg, a stół można zablokować nawet na nierównej powierzchni.

Stół operacyjny weterynaryjny udźwig
Udźwig stelażu stołu operacyjnego weterynaryjnego

Silnik oraz budowa stołu zabiegowego weterynaryjnego

Ramiona stołu weterynaryjnego – nożycowego są zamontowane na dolnej, jak i jego górnej części podstawy, dzięki wykorzystaniu podkładek teflonowych. Materiał jakim jest teflon gwarantuje niski współczynnik otarć oraz bardzo dużą odpornoś na środki chemiczne. Zastosowanie przez naszą firmę takiego typu mocowania pozwoliło uzyskać w pełni cichą w działaniu regulację oraz stabilność, która całkowicie eliminuje potencjalne drgania. Ramiona stołu weterynaryjnego podobnie do reszty konstrukcji wykonane są ze stali nierdzewnej, która gwarantuje higieniczność, bezpieczeństwo oraz estetyczny wygląd.

Zakres regulacji siłownika liniowego wynosi 350 mm. Taka różnica pozwala stołowi na podnoszenie się oraz opuszczanie konstrukcji w zakresie od 40 do 110 cm. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości siłowników regulacja jest cicha i niezwykle precyzyjna. Siła silnika to 6000 N, dzięki czemu pozwala ona na bezproblemowe podniesienie ciężaru wynoszącego nawet 200 kg. Sterownik siłownika jest podłączony bezpośrednio co pozwoliło na pozbycie się zbędnych kabli. Pilot sterujący dobrze leży w dłoni, jest wygodny i wyposażony w uchwyt który pozwoli podwiesić go bezpośrednio do konstrukcji produktu. Kabel wykorzystany do podłączenia pilota jest sprężynowy. Górna podstawa przymocowana bezpośrednio do blatu również wykonana jest ze stali kwasoodpornej nierdzewnej, podobnie jak dolna, do której podczepione są wkładki teflonowe.

Dodatki do stołu operacyjnego weterynaryjnego

Nasze stoły weterynaryjne wyposażone są w możliwość doboru dedykowanych dodatków oraz rozszerzeń, które zwiększają możliwości sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskują Państwo pewność, że zamawiany stół chirurgiczny weterynaryjny  będzie sprostał Państwa wymaganiom oraz indywidualnym zapotrzebowaniom. Przeglądając naszą ofertą znajdą również Państwo:

  • Stojak infuzyjny
  • Tacka na narzędzia
  • Drenaż
  • Mata gumowa
  • Dodatkowe haki
  • Dodatki dentystyczne
  • Stojak do strzyżenia

Jeżeli dodatki, czy też rozszerzenia, które Państwa interesują nie znajdują się na powyższej liście to prosimy o poinformowanie nas drogą telefoniczną lub mailową. W każdym momencie mogą Państwa się z nami skontaktować, a nasze biuro projektowe na pewno znajdzie optymalne rozwiązanie.

Zmiany na zamówienie

Jednym z ważniejszych cech danego produktu jest jego modularność. W ramach tego, że posiadamy własne biuro projektowe – jesteśmy w stanie być do Państwa dyspozycji w każdej możliwej sytuacji. Często bywa tak, że wymiary standardowe nie zawsze odpowiadają naszym wymaganiom. Może być to wina nie za dużego pomieszczenia, czy po prostu indywidualny pomysł na rozmiar, wygląd czy ewentualną funkcjonalność stołu.

W takich wypadkach – jesteśmy do Waszej dyspozycji. Każdy z naszych produktów – wliczając w to stół operacyjny weterynaryjny – posiada możliwość indywidualnego dostosowania do swoich potrzeb. Może być to wysokość, szerokość blatu, albo dodatkowe usprawnienia wynikające z Waszego doświadczenia czy specjalizacji jakiej się zajmujecie. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, albo propozycję – zadzwoń do naszego biura, a na pewno będziemy w stanie pomóc z Twoim problemem.

+48 668 565 585Skontaktuj się z nami!